Rodziny szlacheckie na Litwie w XIX wieku : powiaty lidzki, oszmiański i wileński (pdf)

Czeslaw MALEVSKI

Bajoriškos giminės Lietuvoje XIX amžiuje: Lydos, Ašmenos ir Vilniaus apskritys
958 psl. Varšuva, 2016

 

 

Monografija " Rody szlacheckie na Litwie w XIX wieku. Powiat lidzki".

Czeslaw MALEVSKIS

monografija

Neseniai mūsų knygynuose pasirodė vilniečio istoriko, pedagogo ir publicisto Czeslaw'o Malevskio monografija " Rody szlacheckie na Litwie w XIX wieku.Powiat lidzki".
Knyga išleista Varšuvoje, Jan Piotrowski ir Tadeusz Markiewicz spaustuveje "Efekt". Tai autoriaus penkerių metų kruopštaus archyvinio darbo rezultatas. Dalį medžiagos autorius anksčiau skelbė spaudoje, Internete. Remdamasis iki šiol mažai tyrinėtais istoriniais šaltiniais per nedideles Lydos apskrities tyrinėjimų prizmę autorius įrodo, kokia turtinga faktais ir istorijos šaltiniais yra net tokio nedidelio buvusio LDK administracinio vieneto bajorijos istorija. Istorikas peržiurėjo apie 2000 Lietuvos valstybės istorijos archyve saugomų archyvinių vienetų, atrinkdamas ir susistemindamas Lydos apskrities bajorus liečiančias bylas.

Knyga susideda iš trijų dalių - Lydos apskrities istorinės apžvalgos, pavardžių žodyno ir bibliografijos. Vertingiausia yra antroji dalis, sudaryta remiantis Vilniaus gubernijos bajorų deputatų susirinkimo kanceliarijos medžiaga ir bažnyčių metrikų knygomis. Jame rasime Lydos apskrityje XIXa. gyvenusių bajorų šeimų pavardes, nurodant jų herbus, legitimavimosi datas, pareigas administracinėse ir luominėse institucijose, valdytus dvarus. Pagal šią medžiagą kartais tiesiog galima sudarinėti atskirų šeimų genealoginius medžius, papildyti mūsų iki šiol turėtas žinias apie Lydos bajoriją. Knyga yra iliustruota autoriaus surinktomis senomis ir dabartinėmis archyvinėmis nuotraukomis.

Sigita Gasparavičienė

REKVIZITAI

Įmonės kodas 300630639 / AB SEB BANKAS
Banko kodas 70440
Ats. sąskaitos numeris: LT977044060005872575

Pagerank

Užsakyti svetainę

Dabar lankosi:

Svetainėje lankosi 88862 svečiai ir nėra prisijungusių narių

Go to top