Knyga isleista 2015 metais, - Smaltija leidykla, Kaunas, 404 psl.

Susisiekti su Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

„Dažnai girdime kalbant, kad mumyse rusena protėvių dvasia.Tačiau neabejoju, kad retas pasakytų savo prosenelio vardą, jau nekalbant apie tai, kad žinotų bent vieną kitą jo gyvenimo epizodą. Jaunystėje savo giminės praeitimi mažai domimės, nors tada pats geriausias laikas: daug gali papasakoti mūsų tėvai ir seneliai. Tačiau jiems iškeliavus Anapilin, žvelgiant į praeitį atsiranda praraja. Labai daug  protėvių gyvenimo faktų jau niekam nebepavyks atkurti, nes ant jų nusėdo storas užmaršties dulkių sluoksnis.

 

Kaip nebūtų gaila, aš taip pat nespejau apie praeitį laiku išsiklausineti savo senolių. Be to, su jais bendraujant visą laiką jautėsi senelių baimė dėl praeities, apie savo kilmę pasakyti ką nors ne taip. Nuolat jų akyse ir širdyse jutau pokario sovietinio teroro, tremties ir persekiojimų baimę.   
Kilo didžiulis noras ištaisyti šią klaidą – šiek tiek praskleisti užmaršties šydą. Surinkau giminės archyvinę medžiagą iš Lietuvos valstybės istorijos archyvo  ir Rusijos valstybinio istorijos archyvo Sankt-Peterburge, pasinaudojau mūsų šeimos archyvu, surinkau artimų žmonių prisiminimus. Visą medžiagą susisteminau  ir taip atsirado ši knyga. Manau, ji padės mūsų vaikams ir vaikaičiams geriau pažinti savo protėvius, sužinoti apie jų ir savo kilmę. Galbūt ateityje šeimos atžalos panorės tęsti jau pradėtą darbą – papildyti knygą naujais faktais.

Bajoriška mūsų giminės kilmė palengvino genealoginį tyrimą ir leido pasinerti daugiau nei 400 metų  į praeitį ir pasiekti netgi XVI a. pabaigą. Dekoju likimui, leidusiam pajusti tų laikų dvasią, sužinoti daugiau apie mūsų protėvių gyventas vietas, valdytus dvarus, paskaityti jų rašytus testamentus ir ivairius raštus. Analizuodami konkrečius dokumentus pastebėsime, kad amžiams bėgant skirtingai buvo rašomos ir pavardės.

Knygoje pateikiau ne tik Zvicevičių, bet ir Leščinskų, Paškevičių, Jomantų, Rusteikų, Petravičių, Mikelevičių, Bubalų, Šarkanų, Duobų, Mazgeikų genealoginius medžius, jų šeimų aprašus, prisiminimus ir nuotraukas.
Giminės medis - tai kelionė į praeitį. Žinoti savo protevius, savo šaknis – vadinasi, rūpintis savo šeimos, savo tautos istoriniu paveldu.

Rolandas Zvicevičius

REKVIZITAI

Įmonės kodas 300630639 / AB SEB BANKAS
Banko kodas 70440
Ats. sąskaitos numeris: LT977044060005872575

Pagerank

Užsakyti svetainę

Dabar lankosi:

Svetainėje lankosi 88826 svečiai ir nėra prisijungusių narių

Go to top