2017 m. gruodžio 15 d. Kaune, Senamiesčio progimnazijoje įvyko edukacinė popietė istorinės atminties tematika. Renginio iniciatoriai - „Kauno Senamiesčio draugija“, Kauno apskrities bajorų draugija  maloniai pakvietė skaityti pranešimą LGHD tarybos narę Kristiną Giedraitienę.
Kaip LDK kilmingieji auklėjo, ugdė savo vaikus, kas buvo jų pirmieji mokytojai? Kodėl sūnūs buvo mokomi karybos, o dukterys – pamaldumo ir ekonomikos? Kada rytais prasidėdavo kilmingųjų vaikų pratybos ir kiek trukdavo? Kokie žaislai skatino riterišką kultūrą, kelerių metų amžiaus Kristupo Radvilos sūnus Jonušas gavo dovanų žirgą? Apie visa tai mokiniai sužinojo K. Giedraitienės paskaitoje „Kilmingųjų šeimų vaikų auklėjimas LDK XVI-XVII a. Mokymo įstaigų raida XVII-XIX a. Lietuvoje“. Diskusijoje apie mokyklų ir gimnazijų pradžios kūrimą galėję palyginti, ko buvo mokomi jų bendraamžiai prieš tris ar keturis šimtmečius mokiniai stebėjosi, kad anuomet tekę ir lotynų, lenkų k. gramatikos, Antikos veikalų vertimų, oratorystės, kaligrafijos meno, Romos istorijos, fizikos, geografijos mokytis gana jauname amžiuje.
     Pasidalijome savomis patirtimis puoselėjant, kuriant šeimų, giminių istorijas. Giminių susibūrimai, saugomos šeimose relikvijos (kai kurios perduodamos muziejams), nuotraukų albumai, senelių ir prosenelių pasakojimai – tai išlikimo istorijos tėkmėje daigas, kuris sudygęs duos gerų vaisių...
     Skambant romantiškai F. Šopeno muzikai visi sutarėme, kad ir dabartyje esminė telieka dar XVII a. antroje pusėje LDK teologų, teisininkų ir pedagogų suformuota nuostata – didžiausia pareiga, ruošiant vaikus gyvenimui, tenka šeimai.

Pasiklausykime muzikos garsų, bent trumpam primenančių tikrosios aristokratijos jauseną, gyvenimo būdą, kilnumą...


2017-11-28 Kaune įvyko Respublikinio projekto "Giminės medis-2017" apibendrinimas - konferencija, kūrybinių darbų konkurso dalyvių (mokyklinio amžiaus vaikų) apdovanojimai. Lietuvos Genealogijos ir Heraldikos draugijos vardu pranešimą skaitė LGHD Kauno skyriaus narė Kristina Giedraitienė. Konkurso laureatams įteiktos atminimo dovanos – žurnalai „Genealogija ir heraldika” sulaukė didelio moksleivių ir mokytojų susidomėjimo.


     Kauno tautinės kultūros centras jau 20-ąjį kartą paruošė puikų, didelę išliekamąją vertę turintį projektą – konferenciją „Giminės medis“. Šiais metais renginys atspindėjo modernios Lietuvos šimtmečiui skirtas nuostatas: pažink, švęsk, kurk.

2013-07-20 Pirmasis LDK atminties iškilmingas renginys

renginys

prasidėjo Šv. Mišiomis už protėvius Šv. Jonų bažnyčioje. Buvo pašventinta LDK istorinės atminties vėliava. Universiteto kieme vyko Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos riterių skyriaus pasirodymas.

Įteikti pirmieji Kilmės aktai: Kilmingųjų susivienijimo - 21 nariui, Kilmingųjų palikuonių bendrijos - 23 nariams. Įteikti trys šeimos ženklų liudijimai. LDK herbiniais atminimo ženkleliais apdovanoti ne tik gavę aktus, bet ir kiti nusipelnę asmenys. Šv. Mišiose ir renginio metu grojo Medžioklinių pučiamųjų ragų orkestras. Universiteto prieigas saugojo Lietuvos totorių kariai.

Trečioji skaitmeninimo konferencija. Pirmoji vyko 2007 metais

Skaitmeninė atmintis virtualioje erdvėje - SAVE 2012

I. Vosyliūtė ( Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultetas) pristatė vieną iš Europeanos pojektų CARARE skaitmeninę biblioteką, jungiančią archeologijos ir architektūros pavledą. 2008 metais buvo įkurta Europeana - tai internetinis portalas, kuris apjungia kultūrinius skaitmeninius išteklius Europos šalyse: bibliotekas, muziejus, archyvus. Jau skaičiuojama 20 mln. įrašų: piešiniai, knygos, tekstai, vaizdo įrašai. Dalyvauja 21 Europos šalis.

N. Klingaitė-Dasevičienė (Vilniaus universiteto biblioteka) papasakojo apie Europos komisijos projektą DigCurV pagal Leonardo da Vinčio programą, - įvairūs mokymai, orientuoti į kultūros sektorių, tikslas - išsiaiškinti galimybes kaip kelti kavlifikaciją ir plėsti specialistų tinklą.

Lietuvos kilmingųjų palikuonys pradeda naują savo veiklos etapą.

Lapkričio 19 d. Vilniaus universitete įvyko 2014-04-28 ir 2014-07-20 pasirašytų KOALICINIŲ BENDRADARBIAVIMO DEKLARACIJŲ dalyvių darbinis-konsultacinis posėdis.

Kodėl prireikė tokio posėdžio? Prabėgęs dviejų su puse metų laikotarpis parodė, kad Deklaracijose įtvirtintos nuostatos daugeliu atvejų tėra gražių šūkių rinkinys. Iš kai kurių organizacijų pusės nuolatos buvo jaučiamas skeptiškas, o neretai ir priešiškas nusiteikimas. Kita vertus, laikotarpiu nuo DEKLARACIJŲ pasirašymo dienos buvo atlikta nemažai gerų darbų, kurių tolimesnis vykdymas ir tęstinumas daugelio dalyvių nuomone turi būti pakylėtas į aukštesnį teisinį lygmenį  bei turėti svarų, tvirtą koordinavimą.

Šaukiant suvažiavimą, į dienotvarkę buvo siūlyti svarstytini klausimai, iškylantys iš KOALICINĖJE BENDRADARBIAVIMO DEKLARACIJOJE įtvirtintų nuostatų įgyvendinimo, taip pat pageidauta konstruktyvių pasiūlymų. Deja, vykstant pasirengimo procesui, paskutinėmis dienomis, prieš Koalicijos šalininkus buvo pradėtos labai gerai suplanuotos provokacijos su aiškiais koordinatoriais.

Daugiau: šaltinis - LDK Amintis

REKVIZITAI

Įmonės kodas 300630639 / AB SEB BANKAS
Banko kodas 70440
Ats. sąskaitos numeris: LT977044060005872575

Pagerank

Užsakyti svetainę

Dabar lankosi:

Svetainėje lankosi 79028 svečiai ir nėra prisijungusių narių

Go to top