Trečioji skaitmeninimo konferencija. Pirmoji vyko 2007 metais

Skaitmeninė atmintis virtualioje erdvėje - SAVE 2012

I. Vosyliūtė ( Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultetas) pristatė vieną iš Europeanos pojektų CARARE skaitmeninę biblioteką, jungiančią archeologijos ir architektūros pavledą. 2008 metais buvo įkurta Europeana - tai internetinis portalas, kuris apjungia kultūrinius skaitmeninius išteklius Europos šalyse: bibliotekas, muziejus, archyvus. Jau skaičiuojama 20 mln. įrašų: piešiniai, knygos, tekstai, vaizdo įrašai. Dalyvauja 21 Europos šalis.

N. Klingaitė-Dasevičienė (Vilniaus universiteto biblioteka) papasakojo apie Europos komisijos projektą DigCurV pagal Leonardo da Vinčio programą, - įvairūs mokymai, orientuoti į kultūros sektorių, tikslas - išsiaiškinti galimybes kaip kelti kavlifikaciją ir plėsti specialistų tinklą.

D. Mukienė (Lietuvos dailės muziejus) pristatė LIMIS - Lietuvos integralią muziejų informacinę sistemą. Lietuvos muziejų virtualios parodos perkeliamos į LIMIS.

Dr. R. Varnienės-Janssen (Lietuvos nacionalinė M. Mažvydo biblioteka) pranešimą apie Lietuvos kultūros paveldo vientiso skaitmeninto turinio kūrimą ir sklaidą perskaitė dr. R. Laužikas (Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultetas).

Dr. A. Nakienė (Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas) pasakojo apie lietuviškos muzikos ir tautosakos talpinimą Europeanoje. Virtualiajai parodai pasirinko vestuvių papročius.

Ž. Jančonas (Vilniaus universitetas) pasakojo apie tai, kaip pagalbinę veiklą padaryti pagrindine. Nacionalinio paveldo skaitmeninimas prasidėjo 2007 metais - buvo prašoma pateikti paraiškas. Skaitmeninamas LDK istorijos pristatymas: Lelevelio atlasų kolekcija, kartu pristatoma LDK istorija tokiais metodais, kad pirmiausia patrauktų jaunimą ir net paauglius. Buvo suburti istorikai, žinantys įdomių istorinių detalių LDK istorijoje. LDK istorijos pateikimo tikslas: didžiuotis savo istorija ir pateikti ją įdomiai.

E. Malaiškienė (Vilniaus universiteto biblioteka) pasakojo apie bibliotekos rankraščių skaitmeninimą Pasaulio skaitmeninėje bibliotekoje - patalpinta: 16 LDK teismų knygų, pateikiama šešiomis kalbomis su aprašymais ir vaizdais.

Nuo 2009 m. biblioteka dalyvavauja Pasaulio skaitmeninėje bibliotekoje (angliškai World Digital Library WDL). WDL – tai skaitmeninti kultūros paveldo objektai – dokumentai iš viso pasaulio, vartotojui pasiekiami per vieną internetinį adresą http://www.wdl.org/en/. Dalyvauja 77 šalys, 163 partneriai.

M. Kaminskas (Nacionalinis muziejus LDK valdovų rūmai) pasakojo apie kūriamą muziejaus rinkinių informacinę sistemą, kuri dar nepateikta internete.

V. Jucevičiūtė (Lietuvos centrinis valstybės archyvas) pasakojo apie dokumentinių filmų skaitmeninimą ir pateikimą internete. Patalpinti sukurti filmai nuo 20 a. antrojo dešimtmečio iki šių dienų.

M. Greičiuvienė (Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija) pasakojo apie Aukso fondo skaitmeninimą ir perkėlimą į Mediateką. Mediateka kasmet pasipildo 1000 val. įrašų.

Dr. M. Strockis (Vilniaus universiteto Filologijos fakultetas) pristatė Lotynų - lietuvių kalbų žodyną.
Papasakojo kaip naudotis žodynu ir kuo gali būti šiandien naudingas Širvydo žodynas.

REKVIZITAI

Įmonės kodas 300630639 / AB SEB BANKAS
Banko kodas 70440
Ats. sąskaitos numeris: LT977044060005872575

Pagerank

Užsakyti svetainę

Dabar lankosi:

Svetainėje lankosi 72108 svečiai ir nėra prisijungusių narių

Go to top