Deja, pirmieji Istorijos archyvo valdžios žingsniai kol kas rodo, kad šis raštas užgavo jų savimeilę ir savotiškai nutarta mums atsikeršyti už šia kritiką. Eilės mikrofilmų skaitykloje nesumažėjo, o originaliems dokumentams gauti sudarytos kažkokios eilės (kažkodėl nustatyta, kad į dieną skaitykla priima 30 (kodėl 30 , o ne 40 ar 50) užsakymų - nesvarbu ar tai bažnytinės metrikos ar kiti dokumentai). Užtat originalų skaitykla dabar apytuštė, nes dokumentų tenka laukti 3-4 dienas. To nebuvo net pačiais blogiausiais laikais ir esant didžiausiai skaitytojų apgulčiai!

Tokio akibrokšto nesitikėjome. Išeitų, kad archyvarai pasitelkę į pagalbą formalias archyvo skaityklos taisykles, kurių anksčiau kažkodėl nesilaikė, darbo sąlygas mums dar labiau pasunkino, o savo palengvino..

Kas dėl mikrofilmų skaitymo Centrinio valstybės archyvo skaitykloje, tai šiandieną gautas Lietuvos Vyriausiojo archyvaro R.Kraujelio atsakymas į mūsų raštą, nuteikia optimistiškai. Tikėkimės, kad LVIA mikrofilmų signatūrų susiejimas su CVA mikrofilmį signatūromis ir techninių problemų sprendimas laiko neužims daug laiko. LVIA turimi apyrašai neturi elektroninių skaitmenų (SIC!) - yra atspausdinti tik ant popieriaus.

Taip pat mums pasiūlyta ruošti sutartį dėl LVIA ir LGHD bendradarbiavimo, patalpų LGHD nuomos ar kitos formos bei komecinio dokumentų naudojimo . Prašome LGHD narių-teisininkų pagalbos rengiant tokių sutarčių projektus.

LGHD pirmininko pavaduotoja Sigita Gasparavičienė

Komentuoti galima, tik reiktų prisijungti

{comments}

What we do Genealoginiai tyrimai
Dirbame archyve, ieškome, tyrinėjame, sudarinėjame genealoginius medžius, konsultuojame. Daugiau...

 


What we do Genealoginių duomenų bazės kaupimas
Kuriame virtualųjį archyvą Daugiau


Skatiname ir remiame norą domėtis protėvių šaknimis, siekius įskiepyti jaunajai kartai savo šalies ir tautos istorijos pažinimo jausmą.

What we do Seminarų, konferencijų organizavimas. Daugiau...

 

 

What we do Genealoginio pobūdžio publikacijų leidimas.
Išleidome pirmąjį žurnalą Daugiau...

REKVIZITAI

Įmonės kodas 300630639 / AB SEB BANKAS
Banko kodas 70440
Ats. sąskaitos numeris: LT977044060005872575

Pagerank

Užsakyti svetainę

Dabar lankosi:

Svetainėje lankosi 88911 svečių ir nėra prisijungusių narių

Go to top