2007 m. rugsėjo 4-5 dienomis vyko tarptautinė mokslinė konferencija "Atmintis skaičiuose" Vilniuje. Ją organizavo Vilniaus universiteto bibliotekininkystės ir informacijos mokslų institutas ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Šioje konferencijoje teko dalyvauti ir man su Sigita Gasparavičiene. Pateikiu nors pavėluotai kai kurias įdomesnes, aktualias bei informacines ištraukas iš pranešimų.

Parengė svetainės administratorė Audronė Musteikienė.

Birželio 9-ji - Tarptautinė archyvų diena

Tarptautinės archyvų tarybos nariai, 2007 m. lapkričio mėnesį susirinkę į Bendrą metinį susitikimą Kvebeke (Kanada), priėmė sprendimą kasmet birželio 9-ąją minėti Tarptautinę archyvų dieną. Ši diena pasirinkta ne atsitiktinai – būtent birželio 9-ąją 1948 m. UNESCO įsteigė Tarptautinę archyvų tarybą. Taigi pirmąkart švenčiama Tarptautinė archyvų diena sutapo su Tarptautinės archyvų tarybos veiklos 60-mečio minėjimu.

konferencija

Trumpai pristatydamas Karpių giminės genealogiją, pranešėjas paminėjo, kad pirmasis Karpių giminės atstovas Jonas Karpis atvyko į Lietuvą kartu su karalienės Bonos Sforcos palyda po 1518 m. Italijoje Karpių protėvių istorija siejama su Neapolio karaliaus Alfonso Aragoniečio dvaru.

Sigita Gasparavičienė, GD pirmininko pavaduotoja

2009 m. vasario 26 d. Genealogų draugijoje įvyko susitikimas su GD nariu Danieliumi Vervečka, Ilona Vervečkiene, Lietuvos valstybes istorijos archyvo skyriaus vedėja Neringa Češkevičiūte ir dailininku bei herbų kūrėju Arvydu Každailiu, Lietuvos Bajorų karališkosios sąjungos Vilniaus krašto vado Jonu Ragausku

Seminaras Šeimos istorijos grožis

 

2008 m. gruodžio 11d. dalyvavau seminare „Šeimos istorijos grožis“, kurią organizavo Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka. Metodikos centro vedėjos A.KIRŠINAITĖS kvietimu, atstovaudamas Genealogų draugiją (toliau GD), perskaičiau pranešimą „Genealoginis medis ir profesiniai gebėjimai jam sudaryti“, kuriame nagrinėjau mūsų darbo archyvuose aktualijas.

Kilmės šaltiniai. Dažnai būna, kad valstietiškos kilmės lietuviui sunku sukurti kelių šimtų metų genealoginį medį. Tai dažniausiai priklauso nuo parapijos bažnyčios likimo ir protėvių socialinės kategorijos bei su tuo susijusių šaltinių suformavimo ir drauge realių galimybių jiems išlikti. Paprastai šiam tikslui pasitarnauja du šaltiniai: 1. Išlikusios kelių šimtmečių parapijos metrikų knygos ir 2. Dvarų ar feodalinių valdų inventoriai, kuriuose paprastai buvo surašomi kaimai, juose buvusios naudmenos, valakinė žemė, ją naudojantys ūkininkai, jų šeimos ir prievolės.Daugiau...

REKVIZITAI

Įmonės kodas 300630639 / AB SEB BANKAS
Banko kodas 70440
Ats. sąskaitos numeris: LT977044060005872575

Pagerank

Užsakyti svetainę

Dabar lankosi:

Svetainėje lankosi 205 svečiai ir nėra prisijungusių narių

Go to top