Birželio 9-ji - Tarptautinė archyvų diena

Tarptautinės archyvų tarybos nariai, 2007 m. lapkričio mėnesį susirinkę į Bendrą metinį susitikimą Kvebeke (Kanada), priėmė sprendimą kasmet birželio 9-ąją minėti Tarptautinę archyvų dieną. Ši diena pasirinkta ne atsitiktinai – būtent birželio 9-ąją 1948 m. UNESCO įsteigė Tarptautinę archyvų tarybą. Taigi pirmąkart švenčiama Tarptautinė archyvų diena sutapo su Tarptautinės archyvų tarybos veiklos 60-mečio minėjimu.

Tos dienos proga Archyvarų asociacija, susikūrusi 2009 m., sukvietė visus besidominčius į konferenciją "Viešieji ryšiai atminties institucijų veikloje", kartu paminėdami ir savo dviejų metų jubiliejų.

Ši konferencija suteikė galimybę susipažinti su kitų atminties institucijų (archyvų, bibliotekų, muziejų) patirtimi, pasisemti naujų minčių, pasidalyti kūrybiškomis idėjomis.

Pranešimus skaitė:

Vilniaus universiteto bibliotekos Komunikacijos ir informacijos skyriaus vedėja Indrė Zalieskienė, - pasakojo apie VU bibliotekos populiarinimą socialiniuose tinkluose (facebook, blogger, Vikipedija, Twitter, IFLA).

Projekto „Bibliotekos pažangai“ viešųjų ryšių koordinatorė Agnietė Kurutytė

Nacionalinio M. K. Čiurlionio muziejaus direktoriaus pavaduotoja ryšiams su visuomene Daina Kamarauskienė (pasakojo, kaip žurnalistus skirtingai paveikia gera ir bloga naujiena ir kaip tokios naujienos sklinda visuomenėje. Išvada: gera naujiena taip nesudomina, kaip bloga).

Miestietiškos kultūros centro „Arnetų namas“ vadovas Vaidas Banys, - ar archyvai lengvai prieinami visuomenei?

Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto docentė Vilija Gudonienė, pasakojo apie Organizacijos tapatybės, įvaizdžio ir reputacijos valdymą kaip sėkmingų ryšių su visuomene prielaidas, apie organizacijos pateikimą virtualioje erdvėje, kritikavo ir pateikė įdomių pastabų apie Archyvų asociacijos tinklapio pristatymą.

Pabrėžė apie būtinybę AAA modulio (anglų kalba) naudojimą:
Abilities - pagrindinės kompetencijos, kurios leidžia organizacijai sėkmingai pasiekti jos tikslus
Activities - veiklos
Accomplishment - laimėjimai

 

logo

Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Archyvistikos bakalauro studijų programos absolventės Giedrė Daugelienė, Judita Strumilaitė ir Jūratė Mockutė pasakojo apie savo sukurtą projektą "Atverk archyvą" (Archyvų ryšiai su visuomene per socialinę žiniasklaidą). Didelę reikšmę suteikė vėlgi socialinei žiniasklaidai. Jos siūlė ir pasakojo kaip panaudoti tokius socialinius tinklus, kaip Facebook, Blogger.lt, Vikipedia, Twitter, Linkeddln, Flickr, Youtube, o kad tokiuose tinkluose nebūtų nuobodu, pasiūlė veikiantį beasmenį draugišką personažą Byliuką, kuris vietoj oficialaus asmens atsakinėtų lankytojams į visus juos dominančius klausimus.

 

  dalyviai

Lietuvos centrinio valstybės archyvo Informacijos ir apskaitos skyriaus vedėjo pavaduotoja Džiuginta Stankevičienė pasakojo apie edukacinę veiklą Lietuvos centriniame valstybės archyve

Malonu buvo susipažinti su vienu iš naujausių mūsų narių Remigijumi Bimba, nuotraukoje ir kiti konferencijos dalyviai bei LGHD nariai: Laima Vileikienė, Sigita Gasparavičienė, Audronė Musteikienė

Ši konferencija paskatino ir mane nebe taip skeptiškai žiūrėti į socialinius tinklus, todėl pradėjau nuo

Facebook, Prašome narius būti aktyviais ir dalyvauti

Audronė Musteikienė,
LGHD tarybos narė, LGHD portalų administratorė

 

Dalintis

Genealogija, arba giminės medis, yra svarbu. Ji padeda prisiminti mūsų protėvius, jų asmenybių gerąsias savybes, gyvenimo pavyzdžius ir visą giminės paveldą. Artimuosiuose Rytuose svarbios knygos būdavo pradedamos pagrindinio herojaus genealogija. Daugiau...

Paieška

Position "left"

This is a sample module in position left. All modules in this position will be arranged in vertical column. The whole position will be collapsed, if there are no modules published.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc varius nisl id lectus ultricies ut elementum nulla ornare. Nulla sed mi massa, at tincidunt felis.

REKVIZITAI

Įmonės kodas 300630639 / AB SEB BANKAS
Banko kodas 70440
Ats. sąskaitos numeris: LT977044060005872575

Pagerank

Užsakyti svetainę

Dabar lankosi:

Svetainėje lankosi 88903 svečiai ir nėra prisijungusių narių

Go to top